Jaunumi 

Baltijas jūras valstu samits 2010

11.02.2010

Baltijas jūras valstu samits 2010 notika 2010. gada, 10. februārī, Helsinkos. Samitā piedalījās augstas Baltijas piejūras valstu amatpersonas, to starpā Zviedrijas karalis Karls Gustavs XVI, Latvijas prezidents Valdis Zatlers, Lietuvas prezidente Dālija Gribauskaite, Norvēģijas premjerministrs Jens Soltenbergs, Dānijas premjerministrs Lars Lokke Rasmussens, Igaunijas premjerministrs Andrus Ansips, Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins, ES reģionālās politikas komisārs Johannes Hāhns, kā arī Vides attīstības biedrības pārstāvji. Kopumā pasākumā piedalījās apmēram 500 cilvēki. 

Šis ir pirmais pasākums, kurā savu apņemšanos saudzēt Baltijas jūru izteica tik augstas amatpersonas, valstu nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji. Samita laikā tika demonstrētas apmēram 140 idejas, kuru mērķis ir saudzēt un saglabāt Baltijas jūru. Idejas ir konkrētas un katra no tām piedāvā kādas konkrētas problēmas risinājumu. Baltijas jūras valstu samita grupa uzraudzīs šo ideju īstenošanu.

Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers ar sammita dalībniekiem (no kreisās VAB pārstāvis, Kārlis Maulics) fotogrāfijas autors Toms Kalniņš, Valsts prezidenta kanceleja

“Šis ir svarīgs solis Baltijas jūras aizsardzībā. Mūsu kopējā jūra pieprasa darbību, nevis tukšas runas. Cerēsim, ka šis sammits ar savu piemēru iedvesmos pēc iespējas vairāk cilvēku, kas ar savām turpmākajām darbībām uzlabos situāciju Baltijas jūrā. Vides jautājumi un prioritātes nākotnē būs nozīmīgas arī uzņēmējdarbībai” sacīja Somijas premjerministrs, Matti Vanhanens. Baltijas jūras darbības grupa ir fonda Living Baltic Sea daļa. Baltijas jūras darbības grupas mērķis ir ar rūpīgi izvēlētu projektu palīdzību glābt Baltijas Jūru. Lai paveiktu nepieciešamās darbības Baltijas jūras glābšanai, valstu un valdību vadītāji, korporācijas, uzņēmumi un valstu nevalstiskās organizācijas ir kopīgi jāsadarbojas. Šī mērķa sasniegšanai tika organizēts Baltijas jūras samits 2010.

Vides attīstība biedrības biedri uzstājās ar savas idejas prezentāciju par aļģu biomasas izmantošanu. Projekta mērķis ir veicināt aļģu izmantošanu enerģijas iegūšanai, kosmētikas līdzekļu un pārtikas ražošanā, kā arī samazināt paaugstināto nitrātu un fosfātu līmeni, tas ir iespējams pateicoties aļģu dabiskajai bio-filtrēšanas funkcijai. Ar Vides attīstības biedrības idejas prezentāciju Jūs varat iepazīties mūsu mājaslapā.