Jaunumi 

VAB komanda Dabas koncertzālē Nīcā

09.08.2011

Aizritējušajās brīvdienās Vides attīstības biedrības komanda ar draugiem piedalījās Dabas koncertzālē, kas 6. augustā notika Nīcā (Liepājas rajonā), pie Pūsēnu kāpas. 

Dabas koncertzāles varonis šogad ir aļģe ar nosaukumu pūšļa fukss, taču viss pasākums bija par un ap Baltijas jūru, tās dažādību, dzīvniekiem, kas tajā mīt un ūdeni, kas skalo Latvijas krastus.

Vides attīstības biedrības darbnīcas nosaukums bija ”Aļģu labumi”. Tajā mēs stāstījām, cik daudz noderīgu vielu ir aļģēs, rādījām produktus, kuros ir aļģu piedevas. 

Stāstījām par unikālu vielu - agaru, ko iegūst pārstrādājot aļģes un uz vietas vārījām agara konfektes. Mūsu darbnīcai bija īpaša popularitāte bērnu vidū, jo visus cienājām ar mājās gatavotām agara želejas konfektēm/marmelādēm. 

Pirms tam mums bija pavisam nedaudz laika, lai iepazītos ar citām koncertzāles darbnīcām, kuru pavisam bija 10, taču jāsaka, ka tās bija ļoti interesantas, sniegtā informācija noderīga un daudzveidīga.Tās apmeklēja ļoti liels cilvēku skaits- pieaugušie, pusaudži, pavisam mazi bērni un vecāka gada gājuma cilvēki, kuri visi ar interesi klausījās un izzināja jaunu informāciju par Baltijas jūru. 

Pēc ļoti produktīva darba darbnīcā informējot sabiedrību par jūras mēslu plašo pielietojumu, VAB komanda devās baudīt koncertzāles muzikālo daļu. Sasēdāmies uz segām, panašķojāmies ar konfektēm un dziļi, dziļi iegrimām dabas skaņu mežā... 

Ingus Ulmanis un mūziķi parūpējās par to, lai radītu patiesi unikālu noskaņu. Muzikālās kompozīcijas mijās ar skaistiem vizuāliem un gaismas priekšnesumiem.

Vides attīstības biedrība pašlaik krāj jaunus spēkus, lai piedalītos nākamajā Dabas koncertzālē, kas notiks 13. augustā Mērsragā, uz kuru aicinām visus tos, kuriem brauciens uz Nīcu bija par tālu. 

Šogad pasākumā VAB piedalījās pirmo reizi, bet jau tagad ir skaidrs, ka mēs būsim Dabas koncertzāles viesi arī nākamajā gadā.