Jaunumi 

VAB pārstāvji piedalās starptautiskajā forumā „Ekoloģija” projekta „Sanktpēterburga – Jūras galvaspilsēta Krievijā” ietvaros.

02.04.2012

2012. gada 29.-30. martā Sankt-Pēterburgā (Krievijā) notika starptautiskais forums “Ekoloģija”, kurš tika organizēts partijas „Vienotā Krievija” projekta „Sanktpēterburga – Jūras galvaspilsēta Krievijā” ietvaros. Šo pasākumu apmeklēja Vides Attīstības Biedrības (VAB) priekšsēdētājs Kārlis Maulics un projektu asistente Žanna Savčuka.

Starptautiskā foruma „Sanktpēterburga – Jūras galvaspilsēta Krievijā. Ekoloģija” plašā auditorija. 

Forums tika veltīts jautājumiem par jūras un iekšējo ūdeņu aizsardzību un ūdens resursu saglabāšanu.  Forumā piedalījās, uzstājās un diskutēja  attiecīgās federālās un reģionālās likumdošanas un izpildvaras, eksperti no vadošajiem Krievijas un starptautiskajām vides organizācijām. Kā arī delegācijas no ārvalstīm, vēstniecībām un speciālisti no Latvijas (Vides attīstības biedrība), Vācijas , Ķīnas, Zviedrijas, Itālijas, Somijas,  ASV, Lielbritānijas, Norvēģijas, Turcijas, Polijas, Irānas, Korejas, Baltkrievijas, Lietuvas, Igaunijas.

VAB pārstāvji uzstājās ar prezentāciju, iepazīstinot citus dalībniekus ar projekta „Clean Baltic Sea Shipping” uz doto brīdī sasniegtiem rezultātiem.

Vides attīstības biedrības pārstāvji uzstājās ar prezentāciju, iepazīstinot citus dalībniekus ar projekta „Clean Baltic Sea Shipping” būtību un uz doto brīdī sasniegtiem rezultātiem - par sašķidrinātas dabas gāzes un krasta strāvas pašreizējo situāciju Baltijas jūras reģiona ostās.

Uzņēmējdarbības sektoru pārstāvejā dalībnieki no ostām, gāzes un-eļļas ražotāji, lielākie transporta un rūpniecības uzņēmumi, komunālo pakalpojumu uzņēmumi, notekūdeņu attīrīšanas iekārtu attīstītāji un ražotāji, konsultējošie uzņēmumi un citi. Dalībnieki ne tikai uzstājās ar runu, bet arī piedalījās apaļā galda diskusijās, kur detalizēti apsprieda Krievijas integrācija starptautiskajā vidē un to sadarbību ar ES; integrācijas apstākļus; jauno tehnoloģiju ieviešana jūrniecības jomā un to nepieciešamība; mehānismu izstrādāšanu, lai stimulētu dabas aizsardzības aktivitātes un tml.

Vides Attīstības Biedrības priekšsēdētājs Kārlis Maulics un projektu asistente Žanna Savčuka.

Rezolūcija, kas tika izstrādāta un pieņemta forumā tiks nosūtīta izskatīšanai Valsts Domē, ministrijās un citos valsts uzņēmumos, lai uzlabotu ekoloģiju un vides aizsardzību transporta, un īpaši, jūrniecības jomā.