Cleanship 

Noslēdzies projekts CLEANSHIP

Cleanship : 11.09.2013

Noslēdzies projekts CLEANSHIP

„Projekts CLEANSHIP nav beidzies, bet sācies tikai tagad, jo tieši tagad ir īstais laiks, lai projekta rezultāti tiktu realizēti arī dzīvē” – ar šādiem vārdiem Trelleborgas pilsētas mērs Ulf Bringsard  atklāja projekta „Clean Baltic Sea Shipping” noslēguma konferenci, kas norisinājās no 2.-3.septembrim Trelleborgā. 

Projekts tika uzsākts 2010.gada 10.jūnijā un 3 gadu laikā projekta ietvaros tika veikti pētījumi par gaisa piesārņojumu ostās, videi draudzīgāko kuģu degvielu, krasta enerģijas padeves tehnoloģiskajiem risinājumiem, kā arī par piemērotākajiem risinājumiem notekūdeņu no kuģiem apsaimniekošanai. Projekts ir uzskatāms par paraugprojektu Baltijas jūras reģionam, un to, ka projekts ir bijis viens no veiksmīgākajiem projektiem Baltijas jūras reģionā šajā plānošanas periodā, uzsvēra arī Baltijas jūras reģiona stratēģijas kuģošanas prioritātes koordinators Bjarke Wiehe Botcher.

lasīt vairāk!

Clean Baltic Sea Shipping noslēguma konference Trelleborgā, Zviedrijā

Cleanship : 18.07.2013

Clean Baltic Sea Shipping noslēguma konference

Transnacionālās Baltijas jūras reģiona sadarbības projekta „Clean Baltic Sea Shipping” ietvaros, 2013. gada 2.-3. septembrī notiks noslēguma konference. Konferences norises vieta ir Trelleborga, Zviedrija.

CLEANSHIP projekts tika uzsākts 2010.gada oktobrī ar mērķi palielināt jūras ilgtspējīgu izmantošanu, vienlaikus stimulējot kuģošanas un piekrastes reģionu ekonomisko izaugsmi.

lasīt vairāk!

Projekta CLEANSHIP partneru sanāksme, Kaļiņingradā, Krievijā

Cleanship : 02.04.2013

projekta CLEANSHIP partneru sanāksme, Kaļiņingradā, Krievijā

Septītā partneru sanāksme norisinājās š.g. 26.-27.martam Kaļiņingradā, Krievijā. 

Pirmājā dienā apspriestie jautājumi bija saistīti ar gala stratēģiskā dokumenta  izveidi un tā saturisko daļu, kā arī par projekta noslēguma konferences organizēšanu 2013.gada septembrī. Dienas gaitā tika pārrunāti vispārīgi projekta jautājumi kā līdzīgie BJR projekti Innoship un Clean North Sea Shipping, gatavošanās Politikas komitejas sanāksmei Kopenhāgenā, nākamā partneru tikšanās Helsinkos. Katrs partneris īsumā prezentēja savu paveikto uzdevumu statusu, vienojās par veicamo darbu izpildes termiņiem.
Nākamajā dienā VAB pārstāviji piedalījās "Krievijas seminārā II", kura laikā  tika pārrunāti jautājumi par Krievijas perspektīvām tīras kuģošanas Baltijas jūrā kontekstā, kuģu notekūdeņu uzņemšanu un krasta strāvu ostās; kopīga diskusija par to kā nākotnē Krievijas kuģošanu padarīt arvien draudzīgāku videi un Krievijas līdzdalību gala stratēģiskā dokumenta izveidē. Kaļiņingradas un Sanktpēterburgas Jūras ostu pārvalde uzstājās ar interaktīvu prezentāciju par Krievijas iespējām piedalīties Vides Ostu Indeksa  ziņojumā un izvērtēšanā. Pirmā dienas daļa tiks noslēgta ar profesora no Sanktpēterburgas prezentāciju par  balasta ūdeņu un kuģu virsmas lomu svešzemju organismu transportēšanā.  

lasīt vairāk!

Vides attīstības biedrības dalība projekta CLEANSHIP darba grupu sanāksmē Stokholmā, Zviedrijā

Cleanship : 22.11.2012

Vides attīstības biedrības dalība projekta CLEANSHIP darba grupu sanāksmē Stokholmā, Zviedrijā

Šī gada 21. un 22. novembrī Stokholmas ostas konferenču telpās norisinājās projekta CLEANSHIP darba grupu sanāksme, kuru pārstāvēt bija ieradies VAB valdes loceklis Kārlis Maulics.

Sanāksmes pirmajā dienā darba kārtībā tika izvirzīti vairāki darba uzdevumi. Partneri tikšanās laikā vienojās par datumiem un apsprieda nepieciešamās organizatoriskās lietas gaidāmajiem pasākumiem:

lasīt vairāk!

Notikusi starptautiska līmeņa konference "Cleanship Midterm Conference 2012"

Cleanship : 20.09.2012

Notikusi starptautiska līmeņa

No 2012. gada 19. – 20. septembrim Rīgas Brīvostas pārvaldes  telpās norisinājās starptautiska līmeņa konference “CLEANSHIP Midterm Conference”, kas tika rīkota Baltijas jūras reģiona transnacionālās programmas projekta “Clean Baltic Sea Shipping” ietvaros.

Tajā piedalījās vairāk kā 100 dalībnieku, un kopumā tika pārstāvētas vairāk kā 12 valstis, tajā skaitā Latvija, Lietuva, Igaunija, Zviedrija, Dānija, Norvēģija, Somija, Vācija, Krievija, Polija, Beļģija. Pasākumu organizēja Vides attīstības biedrība sadarbībā ar projekta partneriem no Trelleborgas ostas Zviedrijā. Par konferences moderatoru bija aicināts Ansis Bogustovs. Konferences ievadvārdus teica Klāvs Olšteins no Satiksmes Ministrijas, Rīgas Brīvostas pārstāvis.

lasīt vairāk!