Submariner 

Apaļā galda diskusija SUBMARINER projekta ietvaros: Zaļā izaugsme un Baltijas jūras reģions

Submariner : 28.11.2011

15. novembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas telpās Rīgā, Peldu ielā 25 projekta SUBMARINER ietvaros norisinājās apaļā galda diskusija, kurā piedalījās: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, Latvijas Biotehnoloģiju biedrības pārstāvji, Vides attīstības biedrības priekšsēdētājs Kārlis Maulics, organizācijas ScanBalt pārstāvji, Vides, bioenerģētikas un biotehnoloģijas kompetences centrs, Farmācijas un saistīto nozaru klasteris Latvijā, Zemkopības ministrijas pārstāvji, kā arī pārstāvji no piekrastes zonās esošām pašvaldībām. 

Diskusijas mērķis bija izpētīt Baltijas Jūras reģiona pastāvīgo potenciālu, koncentrējoties uz ilgtspējīgu Baltijas Jūras resursu izmantošanu, apvienojot valsts iestādes, nozares un akadēmiskās vides pārstāvjus kopējiem mērķtiecīgiem pasākumiem.

Dalībnieki apsprieda galvenos jautājumus, esošās problēmas un iespējas saistībā ar Baltijas jūras resursu attīstību. Tika panākta vienošanās, ka liela nozīme ir arī citu programmu piesaistei, sadarbības kompetences centriem vai īpašu plānošanas grupu organizēšanai ar mērķi analizēt Baltijas jūras resursu izmantošanu, piemēram: aļģu, niedru, mīdīju, u.c. resursu izmantošanu.

Tika secināts, ka darbs, kas bija padarīts iepriekš, ir devis pozitīvus rezultātus. Tomēr pieredzes apmaiņa jūras resursu izmantošanas veicināšanai ir īpaši aktuāla un nepieciešama.